Podnikový právník - obchodní společnosti a compliance

Co budete dělat

Vaší hlavní činností bude agenda oddělení korporátního práva a compliance v rámci společnosti České dráhy.
Budete se zejména podílet na agendě spojené s aplikací Stanov společnosti České dráhy a dceřiných společností, aplikací občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích při řízení společnosti České dráhy a vztahů uvnitř Skupiny ČD.
Budete zpracovávat právní stanoviska k nejrůznějším otázkám každodenního chodu společnosti z pohledu práva obchodních společností.
Do Vaší náplně práce budete patřit sledování aktuálních trendů v oblasti compliance a na základě těchto nových poznatků budete spolupracovat s vedením odboru na aktualizaci programu compliance napříč společností.

Od uchazeče požadujeme

  • Úspěšné absolvování magisterského studijního programu Právo a právní věda.
  • Znalost platných právních předpisů.
  • Praxe v oblasti korporátního práva a compliance výhodou, není však podmínkou.
  • Vhodné i pro absolventa.
  • Uživatelskou znalost práce PC považujeme za samozřejmost, pracovat budete převážně s MS Word a Excel.
  • Hledáme uchazeče/ku, který/á je komunikativní, spolehlivý/á, precizní a samostatný/á.
  • Ochota učit se novým věcem a dále se vzdělávat.

Co Vám nabídneme

  • Práci u národního dopravce v korporátním oddělení právního odboru, stabilní zaměstnání.
  • Pestrou agendu spojenou s možností propojit právo a právní znalosti s praxí reálného provozu.
  • Možnost začlenění se do kolektivu právníků s různým právním zaměřením.
  • Možnost konzultovat a řešit věci napříč nejrůznějšími oblastmi práva, nejen v rámci oddělení korporátního práva a compliance.
  • Možnost dále se vzdělávat a získávat zkušenosti a rozhled v rámci jednoho z největších zaměstnavatelů v ČR.
  • Dobré platové podmínky.
  • Široký balíček zaměstnaneckých benefitů (jízdní výhody i pro rodinné příslušníky, příspěvek na stravování, na penzijní pojištění, příspěvek na rekreaci, jazykové vzdělávání, apod).
  • 6 týdnů dovolené.

Informace o pozici

Místo pracoviště

nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, 110 00  Praha-Nové Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, příspěvek na dovolenou, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, příspěvek na dopravu, stravenky/příspěvek na stravování, vzdělávací kurzy, školení, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, příspěvek na vzdělání, dovolená více než 5 týdnů

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Zadavatel

České dráhy, a.s.

Pozice je vhodná pro absolventy.

Kontakt

nábřeží Ludvíka Svobody 1222
110 00  Praha-Nové Město
Česká republika